Młodzi ambasadorowie demokracji w Europie

NAZWA PROGRAMU:
Młodzież w Działaniu

INSTYTUCJA UDZIELAJĄCA DOFINANSOWANIA: 

OKRES REALIZACJI:
marzec 2010- kwiecień 2011

WARTOŚĆ PROJEKTU:

 

CEL PROJEKTU:
Projekt miał na celu promocję mobilności młodych ludzi z czterech europejskich krajów: Włochy, Francja, Hiszpania, Polska.

CHARAKTERYSTYKA PROJEKTU:

Głównym tematem projektu był udział młodych w życiu demokratycznym oraz systemie demokracji uczestnictwa. W projekt zaangażowane były cztery europejskie kraje: Francja, Hiszpania, Polska i Włochy. Ten ostatni był również liderem projektu. Każdy kraj wybrał sześciu młodych ludzi w wieku od 18 do 25 lat. Projekt skierowany był do osób młodych ponieważ uważane są za najlepsze medium w zaangażowaniu innych młodych ludzi do demokratycznego uczestnictwa w polityce mobilności.
Pierwszym etapem projektu było przeprowadzenie badania sondażowego wśród kluczowych postaci dla młodych (dyrektorów, wychowawców, promotorów, stowarzyszeń, administratorów wtajemniczonych w politykę młodych, jak również wśród samej młodzieży) aby poznać zarówno oczekiwania młodych ludzi jak i efektywne sposoby angażowania młodzieży, które stosowano w różnych kontekstach w obrębie procesu szczegółowego opracowywania polityki, szczególnie strategii mobilności.
Sondaż był punktem wyjściowym w określeniu różnych realiów; zrozumienie współpracy pomiędzy stowarzyszeniami młodych i władzą lokalną; poznanie jakie narzędzia i metody pracy stosują szkoły; zrozumienie „co się lepiej sprawdza i dlaczego” w świecie młodych, szczególnie tych strategii mających na celu promowanie europejskiej mobilności młodych.
Poprzez mobilność i wymianę różnych doświadczeń dotyczących zaangażowanych terytoriów, Projekt ma na celu analizę i kontrolę starych i nowych sposobów wymiany pomiędzy młodymi, administracją, znającymi języki, narzędziami i metodami którymi możliwe jest uczynienie młodego człowieka aktywnym obywatelem.
Instytucje zaangażowane w Projekt odgrywają istotną rolę poprzez towarzyszenie młodym w ich uczestnictwie. Poprzez nieformalną edukację oraz aktywne wsparcie, młodzież będzie wezwana do przedstawienia „trwałych rozwiązań” instytucjom z perspektywą rozpoczęcia procesu zmian i innowacji w obrębie polityki młodych.

 

mlodziez_w_dzialaniua.jpg  mlodziez_700a.jpg

logo

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju
i Promocji Podkarpacia
„Pro Carpathia”

Adres

Rynek 16/1
35-064 Rzeszów
Biuro czynne: 
poniedziałek - piątek
w godz. 8:00 - 16:00

Znajdź nas

fb yt

 

Income Tax Planning

    View Service