XVI Targi Żywności Tradycyjnej „Festiwal Podkarpackich Smaków”

Zapraszamy na XVI Targi Żywności Tradycyjnej „Festiwal Podkarpackich Smaków”, który cyklicznie odbywa się na stadionie w Górnie! Ta wyjątkowa inicjatywa zrodziła się w 2007 roku i od tamtej pory jest nieodłącznym elementem kalendarza wydarzeń regionu. Współorganizatorem tego przedsięwzięcia jest Samorząd Województwa Podkarpackiego, Gmina i Miasto Sokołów Małopolski oraz Zakład Mięsny SMAK GÓRNO.

To coroczne święto podkarpackich smaków skierowane jest do wszystkich wytwórców produktów tradycyjnych, ekologicznych i regionalnych z województwa podkarpackiego. Chcemy ukazać potencjał, jaki tkwi w podkarpackich producentach i wytwórcach produktów lokalnych, a także promować ich wysiłek i pasję.

Kiedy i gdzie?

26.05.2024 r.

Obiekty Wiejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji oraz Wiejskiego Klubu Sportowego "Górnovia" w Górnie.

enlightenedW programie targów znajdują się konkursy, które sprawdzają nie tylko umiejętności kulinarnego mistrzostwa, ale także wiedzę o tradycji i historii regionu.

enlightenedDegustacje produktów tradycyjnych pozwalają poznać bogactwo smaków i aromatów, które charakteryzują podkarpackie potrawy.

enlightenedWystępy zespołów ludowych przeniosą Was w magiczny świat ludowych tradycji i obrzędów.

enlightenedKiermasz rękodzieła ludowego będzie okazją do zakupu unikatowych wyrobów tworzonych z pasją przez lokalnych artystów.

Każdego roku targi cieszą się coraz większą popularnością, czego dowodem jest fakt, że obecnie wystawia się ponad 100 podmiotów. To wydarzenie, które jednoczy społeczność lokalną, promuje lokalnych producentów i ich wyjątkowe produkty, oraz celebrowuje bogactwo kultury i tradycji Podkarpacia.

Zachęcamy  do dołączenia, aby razem cieszyć się wyjątkowymi podkarpackimi smakami i tradycjami na XVI Targach Żywności Tradycyjnej „Festiwal Podkarpackich Smaków” w Górnie!

Przechwytywanie

logo

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju
i Promocji Podkarpacia
„Pro Carpathia”

Adres

Rynek 16/1
35-064 Rzeszów
Biuro czynne: 
poniedziałek - piątek
w godz. 8:00 - 16:00

Znajdź nas

fb yt

 

Income Tax Planning

    View Service