Winnym szlakiem. Podróż po lepszy smak
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Promocji Podkarpacia "Pro Carpathia" partycypuje w projekcie „Winnym szlakiem. Podróż po lepszy smak” Województwa Podkarpackiego, które realizuje go w ramach konkursu Ministerstwa Spraw Zagranicznych „Polska pomoc rozwojowa 2022”.
Okres realizacji:
01.11.2022 – 15.12.2022
Cel projektu:
Celem projektu jest realizacja zadań mających na celu wzrost zdolności gruzińskich winiarzy do tworzenia nowych miejsc pracy.
Opis projektu:
Projekt ma się przyczynić do pomocy i wsparcia Gruzji w obrębie wsparcia wdrażania polityk promujących zrównoważoną turystykę, która umożliwia tworzenie miejsc pracy oraz promocję lokalnych produktów i dziedzictwa przyrodniczego. Projekt skupia się w znacznym stopniu na dokształcaniu i wdrażaniu dobrych praktyk w kierunku upraw biodynamicznych, szkoleń z zakresu ochrony roślin preparatami bio, co w znacznym stopniu wpłynie na jakość uzyskiwanych plonów, a także będzie miało przełożenie na środowisko. Poprzez cykl szkoleń teoretycznych i praktycznych, wizyty studyjne, materiały szkoleniowe, zbudowanie strony internetowej oraz międzynarodową wymianę doświadczeń. Projekt zakłada stworzenie podmiotom gruzińskim biorącym udział w projekcie nowe szanse na rozwój nie tylko własnych produktów winiarskich, ale również rozwój prowadzonej działalności enoturystycznej.
W ramach projektu przeprowadzonych zostało osiem szkoleń temtycznych, które dedykowane były zarówno dla gruzińskich jak również polskich winiarzy. Wiedza przekazywana podczas szkoleń ma się przyczyniać do podnoszenia kompetencji i wiedzy winniarzy.
Wirtualna biblioteka "Winnego szlaku"
Filmy:
"Winnym szlakiem. Podróż po lepszy smak"
Tworzenie enoturystycznych szlaków turystycznych - Bartosz Wilczynski
Nowe odporne odmiany winorośli oraz ich wykorzystanie w europejskim winiarstwie - Wojciech Bosak
Poszukiwanie Nowych Grup Docelowych - Radosław Froń
Nowe trendy enoturystyczne w Europie - Mariusz Kapczyński
Ekologiczne metody uprawy i ochrony winorośli - Wojciech Bosak
Technologiczne innowacje i tendencje zmian sektora winiarskiego - Kamil Barczentewicz
Regulacje Prawne w zakresie eksportu win na rynki unijne - Radosław Froń
Budowanie oferty enoturystycznej oraz promocji produktów i usług - Bartosz Wilczyński