Konferencja Prasowa Karpackiego Szlaku Wina

W dniu 13.10.2021 r. odbyła się konferencja prasowa dotycząca Karpackiego Szlaku Wina  w ramach zadania publicznego: "Odkryj Podkarpackie Winnice".

Karpacki Szlak Wina powstał dzięki polsko-słowackiemu projektowi o tej samej nazwie i obejmuje winnice z Województwa Podkarpackiego oraz Kraju Preszowskiego. Inicjatywa ma na celu promowanie i rozwijanie produktu enoturystycznego po obu stronach łańcucha Karpat, ujmując go w jedną, wspólna ofertę. Szlak powstał przez zaangażowanie 20 winnic, a ich liczba systematycznie rośnie. Po obu stronach granicy polsko-słowackiej winiarzom przyświeca bowiem podobny cel: wzmacnianie winiarstwa poprzez systematyczne rozwijanie enoturystyki. Pierwsze działania na szlaku, polegające na jednolitym oznakowaniu winnic czy uruchomieniu serwisu internetowego stopniowo wzbogacane są zarówno przez działania wspierające samych winiarzy, jak i pomagające dotrzeć z ich ofertą do biur i profesjonalnych przewodników turystycznych. Działania te zbiegają się z ewolucją zainteresowania winem i szerzej kulinariami z jednej, oraz ze znaczącą poprawą jakości oferowanych produktów i usług z drugiej strony.

Jednym z ostatnich przedsięwzięć  jest realizowane zadanie publiczne pn. „Odkryj Podkarpackie Winnice”, dzięki wsparciu finansowemu Województwa Podkarpackiego (w okresie 1.06.2021 r. – 15.10.2021 r.). Głównym celem realizacji zadania jest rozwój i promocja szlaku – Karpacki Szlak Wina, jako ważnego, regionalnego produktu turystycznego wzmacniającego wizerunek Podkarpacia poprzez wzmocnienie oferty enoturystyczny w regionie. W ramach zadania, została wydana kolejna edycja przewodnika „Karpacki Szlak Wina ” oraz rysowana mapa przedstawiająca winnice znajdujące się na szlaku oraz atrakcje turystyczne, które są w pobliżu. Ponadto, została rozbudowana strona internetowa www.karpackiszlakwina.pl o atrakcje znajdujące się w pobliżu każdego z obiektów oraz nowe obiekty, celem wzmocnienia oferty turystycznej regionu. W ramach zadania do szlaku dołączyły kolejne 3 nowe winnice tj. Winnica Arbor z Bolestraszyc, Winnica Spotkaniówka z Połomii oraz Winnica Stańkowa ze Stańkowej wzbogacając ofertę szlaku.

 

Darius 06 Kopia 2

logo

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju
i Promocji Podkarpacia
„Pro Carpathia”

Adres

Rynek 16/1
35-064 Rzeszów
Biuro czynne: 
poniedziałek - piątek
w godz. 8:00 - 16:00

Znajdź nas

fb yt

 

Income Tax Planning

    View Service