en  
               
 

Aktualności

  • 2018-01-10

Nowe pomysły na Nowy Rok

Smak orzechów laskowych pamięta każdy kto wakacje spędzał na wsi. Te owoce leszczyny pospolitej w Polsce - występującej dość powszechnie stąd i nazwa – kojarzą się nam mocno z dzieciństwem. W naszym regionie szczególnie intensywnie występuje w Bieszczadach.

W starożytności twierdzono, że orzechy to rośliny magiczne, które przynoszą szczęście. Obecnie wiadomo, że magia zaklęta jest w ich wnętrzu. Orzechy są bowiem źródłem wielu cennych witamin i minerałów, nienasyconych kwasów tłuszczowych oraz białka. Spożywane regularnie znacząco zmniejszają ryzyko miażdżycy i chorób układu krążenia. Ale to nie wszystko... Są wskazane dla osób znerwicowanych, żyjących w ciągłym stresie, mających kłopoty z zasypianiem, cierpiących na anemię, a także dla osób pracujących umysłowo.

- Orzechy laskowe mają głęboki smak i są istotnym produktem stosowanym w przemyśle cukierniczym. Dodawane są w całości do czekolad, batonów i deserów. Fachowcy podkreślają, że orzechy laskowe w czekoladzie to przekąska, która aktywizuje jak filiżanka kawy – mówi Ewelina Nycz ze Stowarzyszenia „Pro Carpathia”. - Stąd też i pomysł, aby do naszej kolekcji czekolad z dereniem dołożyć czekolady… z orzechami laskowymi. Te ręcznie wykonane tabliczki czekolad gorzkich (70.4%) i mlecznych (33,6%) przez mistrza cukiernictwa z Korczyny dostępne są od dzisiaj w naszym sklepie internetowym www.sklep.podkarpackiesmaki.pl – dodaje Ewelina Nycz.

Nowe czekolady można kupić w cenie 9,98 zł za tabliczkę (55 g).

««

Wyszukiwarka

ok

Realizowane projekty


 


 

Fb


realizacja: ideo
"Pro Carpathia" 35-064 Rzeszów, ul. Rynek 16/1 | 017 852-85-26 | od 8:00 do 16:00 |